Market Sepetim

Haydi Gel! Uygulama hakkında, birlikte birşeyler daha öğrenelim.

Uygulamamız, sadece Android sistemi yüklü olan telefonlarda kullanılabilmektedir. IOS veya farklı bir versiyonu şu an için bulunmamaktadır. Anlayışın için teşekkürler.
Ekranda görünen "Google Play" logosuna tıklayarak, uygulamayı telefonuna yükleyebileceğin Google Play uygulama sayfasına gidebilirsin.

google-play-store

Market Sepetim Uygulamasının Avantajları

Uygun Fiyat Gösterimi


Ulusal ve uluslararası markalı ürünler ile marketlerin kendi markalı ürünlerinin, market fiyatlarını göstererek, hangi ürünün hangi markette daha ucuza satıldığını karşılaştırma imkanı sunar.

Hangi ürünün hangi markette hangi fiyata satıldığını görme imkanın var. Uygulama; seçtiğin ürünün veya barkodunu okuttuğun ürünün, hangi markette kaç paraya satıldığını, en ucuzdan en pahalıya doğru sıralayarak gösteriyor.

Marketlerin kendi markalı ürünleri diğer marketlerde satılmıyor. Bu durumda uygulama, başka markette seçtiğin ürüne eşdeğer hangi ürün varsa onu gösterip onun fiyatını karşılaştırıyor.

Gramaj Karşılaştırma


Farklı markalara sahip aynı ürünler her zaman aynı gramaj ve miktarda olmazlar. Uygulama ürünlerin gramaj ve miktarlarını da göstererek, daha doğru fiyat karşılaştırması yapma imkanını sunar.

Ürünleri dikkatli bir şekilde incelemediğinde, ilk görüşte ürünlerin birbirine benzer olduğunu düşünebilirsin. Ama aynı gibi görünen ürünlerde ürün ağırlık ve gramajları dahi farkedebiliyor.

İlk görüşte daha ucuz gibi görünen ürün, gramajlarını karşılaştırdığında daha pahalı olabiliyor. Uygulama, karşılaştırma yaparken ürünlerin ağırlık / hacim / adetlerini de dikkate alıp ona göre değerlendirme ve sıralama yapıyor.

Sepet Toplamları


Uygulamada; tek tek ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmanın yanında, alışveriş sepetine doldurduğun ürünlerin fiyatlarını da karşılaştırabilir, alışveriş sepetine doldurduğun ürünleri en uygun fiyata hangi marketten alabileceğini görebilirsin.

Uygulamada, sadece tek tek ürün fiyatlarını değil, alışveriş sepetine eklediğin ürünlerin tamamının fiyatını da karşılaştırman mümkün. Almak istediğin ürünleri sepete doldurduktan sonra, bu rünülerin tamamını en ucuza nereden alabileceğini sana gösteriyor. Sepet toplamı en ucuz nerede? Bak, gör, ona göre markete doğru yola çık!

Alışveriş Listesi Oluşturma


Marketlerde satılan ürünleri alışveriş sepetine doldurarak, sepete koyduğun ürünleri arkadaş ve tanıdıklarınla, WhatsApp, Messenger, Skype gibi haberleşme programları vasıtasıyla paylaşabilirsin. Sipariş listesini kağıda yazmaya son!

Almak istediğin ürünleri seçtin, sepete doldurdun, en uygun fiyata hangi marketten alınabileceğini gördün. Sıra bu ürünleri, akşam eve gelecek olan kişiye sipariş etmekte! Arkadaşına, eşine, dostuna, kocana WhatsApp, Messenger gibi bir programla alışveriş listeni gönder. Gönderdiğin kişide uygulama yüklü olmasa bile, alışveriş listesiyle neler istediğini görsün. Almadan gelmesin!

Aktuel Ürün ve Kampanya Broşürleri Görüntüleme


Marketlerin yayınlamış oldukları spot ürün ve kampanya broşürlerini takip etme imkanı. Üstelik bunun için ekstradan uygulama indirmenize gerek yok

Uygulama içerisinde ana menüdeki “Aktuel Ürünler” seçeneğini seçerek, marketlerin (genellikle haftalık) çıkardıkları spot ürün ve kampanya broşürlerini güncel olarak takip edebilirsin. Broşür sayfaları arasında, ekranı kaydırarak gezinebilirsin. Net görünmüyor mu? Zoom yaparak görüntülemeyi dene!

market-fiyat-karsilastirma-03

Uygulamada görünen fiyatlar, marketlerin mağazaları gezilerek toplanmakta ve güncellenmektedir. Bu yüzden fiyatı değişen ürünlerin fiyatlarının güncellenmesi zaman alabilmektedir. Bu konuda bize yardım edecek olursan, fiyatlarımızı daha hızlı bir şekilde güncelleme imkanımız olur.

Örnek fotoğrafta görüldüğü gibi; ürünün kendisi ve fiyat etikenin göründüğü(etiketteki fiyat okunaklı olmalı)  bir kareyi bize göndermen, fiyatı güncellememiz için yeterli olacaktır.

Fotoğrafı çekip gönderme işlemini uygulamanın içindeki “Fişin / Rafın Fotoğrafını Çek” butonu ile kolayca yapman mümkün.

Örnek fotoğrafımızdaki bazı yerleri biz bilerek bulanıklaştırdık. Bize göndereceğin fotoğraflar ne kadar net görünümlü olursa, bizim de fotoğraftaki bilgileri okuma ihtimalimiz o kadar artar.

Bu konudaki yardım ve katkıların için şimdiden teşekkürler.

helvafoto

Uygulama hakkında merak edebileceğin bazı soruları ve cevaplarını, “Sorular & Cevaplar” başlığı altında toplamaya çalıştık. Bir okuyup göz gezdirmende fayda var.